Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Tłum na rynku zapatrzony w wiązki kolorowych świateł przecinających nocne niebo, fluorescencyjni bębniarze grający gorące latynoskie rytmy, a nad tym wszystkim zegar na ratuszu jak dobrotliwy księżyc w pełni… Tak zakończyło się uroczyste pożegnanie wakacji w Olkuszu.

- Dziś od godzin porannych wspólnie żegnamy wakacje, uczestnicząc w licznie przygotowanych atrakcjach. Za tę wspólną zabawę już teraz serdecznie Wam wszystkim dziękuję. Dziękuję również sponsorom imprezy, którzy tak chętnie angażują się w życie kulturalne Srebrnego Miasta - mówił tuż przed finałowym koncertem Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Ale po kolei...

4 września przed południem na olkuskim rynku zaczęli gromadzić się ludzie. Rozłożono już stoiska reklamowe i stragany. W promieniach słońca błyszczały kolorowe dmuchańce czekające na dzieci. Za chwilę miało zacząć się Pożegnanie Wakacji zorganizowane przez Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury.

IMGP3816

Burmistrz Roman Piaśnik powitał zebranych na największej tegorocznej miejskiej imprezie, życząc wszystkim wspaniałej zabawy podczas wspólnego świętowania.

IMGP3822 IMGP3830

Pierwszym punktem programu było Narodowe Czytanie 2021; tym razem lekturą była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Potem widzowie rozluźnili się podczas spektaklu pacynkowego Karola Szweja „Caryca Katarzyna po raz pierwszy w Olkuszu”.

IMGP3832 1630780510302

Dzieci z radością i zapałem wzięły udział w akcji plastycznej prowadzonej przez instruktor MOK, artystę-plastyka Klaudię Zub-Piechowicz.

Resztę dnia wypełniły muzyka, śpiew i śmiech.

IMGP3844

Wspaniały koncert zagrała Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod batutą niezrównanego Wiesława Drygały, pięknie prezentująca się w eleganckich, nowych strojach.

IMGP3873 IMGP3876

Wszystkie serca podbiła MorningStar Orchestra. 15 wybitnych muzyków zaprezentowało największe przeboje muzyki polskiej i zagranicznej. Był to występ na najwyższym poziomie, a przy tym tak przyjemny – każde pokolenie mogło śpiewać swoje ulubione piosenki.

IMGP3857 IMGP3858

Między koncertami rozbawił wszystkich kabaret Weźrzesz, znakomity, jak zawsze.

IMGP3893 

Wiele osób skorzystało z możliwości zwiedzenia Podziemnego Olkusza.

IMGP3925

Na zakończenie tej radosnej imprezy po raz pierwszy w Olkuszu mogliśmy obejrzeć fantastyczny pokaz laserów z fluorescencyjnymi bębniarzami.

Po tak udanym pożegnaniu wakacji można z przypływem optymizmu wrócić do szkół i do pracy.

Źródło: MOK Olkusz