„Ślubuję…” – nowa kadencja władz Srebrnego Miasta

7 maja 2024 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Olkuszu IX kadencji. Był to szczególnie ważny dzień dla całego olkuskiego samorządu, ponieważ nowo wybrani radni oraz burmistrz złożyli ślubowania i otrzymali zaświadczenia o wyborze na funkcje, które będą pełnić przez 5 najbliższych lat. W wyborach na burmistrza – już trzeci raz – zwyciężył Roman Piaśnik. Przewodniczącym Rady Miejskiej w Olkuszu został wybrany Grzegorz Gruca, a wiceprzewodniczącymi Apolinary Ćwięczek, Sebastian Tomsia i Michał Zasucha.

Obrady I sesji Rady Miejskiej w Olkuszu otworzył najstarszy z radnych IX kadencji Henryk Gamrat. Zaświadczenia o wyborze wręczyli nowym radnym przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej – Katarzyna Tomsia oraz Jerzy Skowroński.

Po tym, jak radni w tajnym głosowaniu wybrali spośród siebie przewodniczącego, którym został Grzegorz Gruca, stał się on odpowiedzialny za prowadzenie dalszej części obrad. Wskazano również trzech wiceprzewodniczących: Apolinarego Ćwięczka, Sebastiana Tomsię i Michała Zasuchę.

Zaświadczenie o wyborze na funkcję burmistrza Miasta i Gminy Olkusz otrzymał również zwycięzca wyborów Roman Piaśnik, który złożył ślubowanie i wygłosił przemówienie, w którym podkreślał potrzebę współpracy w ramach jednej drużyny samorządowej.

Liczę, że znajdziemy wspólny język i zostawimy po sobie trwały ślad w historii naszego miasta i gminy. Deklaruję otwartość na Państwa poglądy i chęć wspierania działań w imię dobra naszych mieszkańców – mówił, zwracając się do radnych Rady Miejskiej w Olkuszu.

Na pierwszą sesję nowej kadencji, która przybrała uroczysty charakter, licznie przybyli goście, rodziny nowych reprezentantów miejskiego samorządu oraz przedstawiciele jednostek i instytucji podległych oraz współpracujących z magistratem, by złożyć gratulacje bohaterom dzisiejszego dnia.

Radni IX kadencji z poszczególnych okręgów wyborczych, którzy złożyli ślubowanie w dniu 7 maja 2024 roku.

Okręg nr 1

• Małgorzata Postołek
  • Zbigniew Stach
  • Piotr Ziarnik

Radnym z okręgu nr 1 został wybrany również Paweł Piasny, który był nieobecny na pierwszej sesji IX kadencji Rady Miejskiej w Olkuszu.