Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Szanowni Państwo,

 

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców oraz otrzymanym od spółki Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. zawiadomieniem, dotyczącym konsultacji społecznych dokumentu pn.: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego, informuję, że Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. prowadzi konsultacje społeczne, dotyczące opracowywania projektu dokumentu pn.: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego, który w sposób bezpośredni będzie dotyczył części mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz.

Projekt dokumentu przedstawia podstawowe założenia budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz wyniki dotychczasowych analiz dotyczących lotniska, w szczególności jego lokalizacji, a także korytarze przebiegu Inwestycji Towarzyszących w zakresie budowy nowych linii kolejowych i dróg. Opracowywany dokument będzie stanowił podstawę dla dalszych prac studialno-projektowych, zmierzających do realizacji ww. przedsięwzięć.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny zaprasza do składania uwag i wniosków do projektu dokumentu pn. "Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego" w terminie do 10 marca 2020 r.

Jak zapewnia spółka CPK, w ramach projektu w województwie małopolskim wybudowane zostanie 179 km nowych połączeń. Pierwsza z inwestycji obejmie dwie linie – nr 111 i 113, spotykające się w Węźle Małopolsko-Śląskim (WMŚ), zapewniając nowe połączenie Krakowa z Centralną Magistralą Kolejową (CMK), Katowicami i Oświęcimiem.

Uwagi i wnioski można składać bezpośrednio na stronie internetowej https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl, mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tradycyjną pocztą albo osobiście – w siedzibie spółki. Dla konsultacji prowadzonych drogą mailową oraz pocztą tradycyjną CPK zaleca wykorzystanie formularza, który jest dostępny do pobrania na stronie internetowej:
https://cpk.pl/uploads/media/5e3d9db422425/konsultacje-ssl-wersja-do-pobrania.pdf.

Jednocześnie informuję, że wszelkie uwagi, wnioski i propozycje, złożone w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkusz, zostaną przekazane bezpośrednio do spółki Centralny Port Komunikacyjny.

Więcej informacji na temat samej inwestycji można znaleźć na stronie inwestora: https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl.

Z uwagi na wpływające i pojawiające się pytania mieszkańców proszę o rozpropagowanie informacji wśród zainteresowanych mieszkańców.

 

(-) Roman Piaśnik

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

Mapa (kliknij, aby powiększyć):

Mapa