Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, leśnicy i przedstawiciele olkuskiego samorządu wspólnie posadzili drzewa w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie Niepodległości Polski” oraz „1000 drzew na minutę”. Inicjatywę objął swoim patronatem burmistrz Olkusza Roman Piaśnik. Sadzenie drzewek jest częścią gminnych obchodów rocznicowych "Przystanek Niepodległość: Olkusz 1918-2018".

- Akcja miała charakter nie tylko symboliczny, ale również praktyczny. Uczniowie mieli okazję osobiście posadzić drzewka oraz dowiedzieć się wielu interesujących aspektów związanych z ekologią i pielęgnacją drzewostanu – komentuje Paulina Polak, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu.

Pracownicy Nadleśnictwa Olkusz pokazali, w jaki sposób należy prawidłowo sadzić drzewa i chętnie opowiadali o tym, w jaki sposób będą dbać o uprawę. Jej lokalizacja nie była przypadkowa. Na wskazanym przez Nadleśnictwo terenie w ubiegłym roku przeprowadzona była planowa wycinka drzew, które osiągnęły dostateczny wiek. Symboliczny jest fakt, że w miejscu przeszło 100-letnich drzew olkuska młodzież w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zasadziła nowe drzewa, które będą rosły przez przynajmniej 100 kolejnych lat.

- Młodzież bardzo chętnie włączyła się we wspólną akcję i muszę przyznać, że wszyscy uczestnicy wykonali zadanie bardzo dobrze. Uczniowie będą mogli doglądać swoich drzew przy okazji spacerów czy wycieczek rowerowych przez długie lata – mówi Marcin Polak, nadleśniczy Nadleśnictwa Olkusz.

Akcję „100 drzew na 100-lecie Niepodległości Polski” zorganizowali: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Nadleśnictwo Olkusz, Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu, przy współpracy z Wojciechem Ozdobą, radnym Rady Miejskiej w Olkuszu. Patronat objął „Przegląd Olkuski”.