Teraz walczymy o świetlną stolicę Polski

Srebrne Miasto zwyciężyło etap wojewódzki konkursu „Świeć się z Energą”. Dzięki aktywności głosujących, Olkusz pokonał innych rywali w Małopolsce, w tym Kraków i Zakopane! Oprócz prestiżowego tytułu do Olkusza trafi sprzęt energooszczędny o wartości 10 000 zł, który zostanie przekazany na cele charytatywne. W drugim etapie zaplanowanym na 8-15 stycznia 2018 r. internauci głosować będą na 16 miast, które są laureatami z wszystkich województw. Olkusz ma więc szansę zostać zwycięzcą całego plebiscytu i wywalczyć sprzęt o wartości 40 000 zł na cele dobroczynne w swoim mieście.

- Jest to wspaniała informacja, która sprawiła mi, a przede wszystkim naszym mieszkańcom, ogromną radość. Niezwykle się cieszę, że świąteczna iluminacja miasta przypadła do gustu tak bardzo, iż olkuszanie nie szczędzili trudu, aby walczyć o zwycięstwo dla swojego miasta. Dziękuję serdecznie za każdy głos i proszę o aktywność również w drugim etapie głosowania. Wspólnie udowadniamy, że nie ma rzeczy niemożliwych – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

O wejście do finału Plebiscytu "Świeć się z Energą" walczyły 143 miasta. W tegorocznym finale plebiscytu "Świeć się z Energą" udział biorą: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola, Starachowice oraz Zamość.

Współorganizatorami i partnerami 9. edycji akcji "Świeć się z Energą" są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl. Srebrne Miasto do konkursu zgłosił Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Głosy można oddawać codziennie między 8 a 15 stycznia za pośrednictwem strony internetowej http://www.se.pl/swiecsie/plebiscyt-miast-final/maopolskie/olkusz