Jeśli ktoś chce poznać historię mieszkańców Olkusza, którzy zasłużyli się w dziele odzyskania niepodległości oraz związanych z nimi miejsc, powinien wybrać się na spacer historyczny „Śladami Niepodległości”, który odbędzie się w niedzielę 12 listopada.

Spacer niepodległościowy

Uczestników spaceru zapraszamy o godz. 11.00 do Punktu Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8), gdzie rozpocznie się spacer historyczny śladami dawnych fotografii i miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości w Olkuszu. Udział w spacerze jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy spaceru otrzymają bezpłatnie okolicznościowe ulotki, w których opisane są wydarzenia lat 1914-18 w Olkuszu i na ziemi olkuskiej.  Będą też mogli zobaczyć kopie fotografii i pocztówek z tego okresu przedstawiających nasze miasto. Podczas spaceru uczestnicy oprowadzani przez członków Olkuskiej Grupy Turystycznej „Amonit” oraz pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu  będą mieli okazję poznać historię m.in. gen. Stefana Buchowieckiego, olkuskiego lekarza, twórcy służb medycznych legionów, działacza strażackiego Jana  Jarno, szefa Komitetu Ratunkowego Powiatu Olkuskiego Antoniego Minkiewicza, a także zobaczyć budynki, w których mieściła się Resursa Obywatelska, szpital i olkuskie szkoły. Organizatorami spaceru zorganizowanego z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”.

Spacer niepodległościowy