Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Niezwykle radosny charakter przybrały uroczyste obchody, kończące cykl wydarzeń, organizowanych w Szkole Podstawowej w Gorenicach, z okazji jubileuszu 70-lecia jej istnienia. Zaproszeni goście nie szczędzili z tej okazji życzeń, a także pochwał pod adresem uzdolnionej młodzieży. 

- Henryk Sienkiewicz - patron tej szkoły, obchodzącej 70-lecie swojego istnienia, napisał, że „Talent - jest to taki ptak, który się gnieździ, gdzie mu się podoba”. To właśnie w tej szkole – w Gorenicach, swoje miejsce znalazło mnóstwo talentów. […] Szanujcie czas, który spędzacie w tej szkole. To właśnie tu zaczynacie swoją drogę i zawieracie przyjaźnie – niektóre na całe życie – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza, składając całej społeczności szkolnej życzenia dalszych sukcesów. Burmistrz otrzymał również specjalne podziękowanie za wspieranie działalności szkoły.

SP

Świętowanie rozpoczęła dyrektor Ewa Karłowicz, przypominając pierwsze dni istnienia szkoły, a także ważne daty z jej historii. Głos zabierali zaproszeni goście, podkreślając istotną rolę, jaką odgrywa Szkoła Podstawowa dla mieszkańców Gorenic.

SP

Owacjami na stojąco zostali natomiast nagrodzeni uczniowie oraz nauczyciele, którzy przygotowali i zaprezentowali znakomity, pełen zabawnych nawiązań, program artystyczny. Była sparafrazowana Lokomotywa, sentymentalna podróż w czasie, a także (tylko niewiele) przerysowane problemy współczesnych nastolatków, mających trudności w pogodzeniu nauki w szkole z ofertą platform streamingowych i gier komputerowych.

SP

SP

Więcej zdjęć: Facebook