Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Od najbliższego poniedziałku zostaną zniesione niemal wszystkie ograniczenia wstępu do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Dla mieszkańców dostępne będą zatem wszystkie piętra Urzędu. Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi, w dalszym ciągu – przebywając w budynku – będzie należało zakrywać usta oraz nos, a także dezynfekować ręce.

- Przez cały okres zmagań z koronawirusem Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu funkcjonował, realizując wnioski internetowe oraz telefoniczne. Gdy tylko stało się to możliwe ze względów bezpieczeństwa, otworzyliśmy dla naszych mieszkańców najpierw parter Urzędu, by każdy, kto tego potrzebuje, mógł zrealizować swoje sprawy w kontakcie bezpośrednim z pracownikiem. Od poniedziałku dostępne będą już wszystkie piętra. Nadal apeluję jednak o zachowanie niezbędnych środków ostrożności. Co prawda, liczba dziennych zakażeń COVID-19 znacznie spadła, ale nie oznacza to, że całkiem z koronawirusem wygraliśmy – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

26 kwietnia w olkuskim magistracie została przywrócona bezpośrednia obsługa mieszkańców. Otwarty był jednak sam parter, gdzie zostały wyznaczone specjalne stanowiska do obsługi spraw wszystkich wydziałów Urzędu. Od 7 czerwca zostaną otwarte wszystkie piętra, a mieszkańcy będą mogli spotkać się z pracownikami Urzędu bezpośrednio w pomieszczeniach wyznaczonych dla poszczególnych wydziałów.

Na terenie całego budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu bez zmian obowiązywać będą środki ostrożności. Obowiązkowe będą założone maseczki. Magistrat będzie otwarty dla mieszkańców w godzinach od 7:00 do 15:00 (kasa do 14:30).