Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Od wielu lat we wrześniu i październiku Straż Miejska w Olkuszu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzi zajęcia profilaktyczne z uczniami klas I. Podczas spotkań w szkołach dzieciom przedstawiane są zasady poruszania się pieszego. Jeżeli pozwalały na to warunki atmosferyczne, strażnicy prowadzili zajęcia praktyczne ucząc prawidłowego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię. Od przyszłego roku zajęcia te będą jeszcze bardziej pouczające, a to za sprawą zakupionego w listopadzie 2017 roku Miasteczka Umiejętności Drogowych.

Miasteczko SM

- Nie jest tajemnicą, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. Nam szczególnie zależy na tym, by najmłodsi uczestnicy ruchu dysponowali podstawową wiedzą z zakresu zachowania bezpieczeństwa na drodze. Już teraz widzimy wiele możliwych zastosowań Miasteczka – czy to w czasie prelekcji w szkołach, jak też w czasie imprez plenerowych – komentuje Marek Lasek, komendant olkuskiej Straży Miejskiej.

Miasteczko SM

Miasteczko Umiejętności Drogowych to zestaw dydaktyczny zawierający wiele elementów, które można wykorzystywać w dowolnej konfiguracji. W skład wchodzą: 4 autochodziki, zestaw znaków drogowych, sygnalizatory drogowe, wykładziny z zaznaczonym chodnikiem, jezdnią, krawężnikiem oraz przejściem dla pieszych.

Miasteczko SM

Co ważne, Miasteczko umożliwia prowadzenie zajęć zarówno w sali, jak i w plenerze. W znacznym stopniu zwiększa zakres przekazywanej wiedzy oraz poprzez zabawę pomaga w przygotowaniu dzieci do samodzielności w roli uczestnika ruchu drogowego. Pokazowe zajęcia zaplanowano na pierwszą połowę stycznia 2018 roku. Miasteczko Umiejętności Drogowych zostało zakupione ze środków pozyskanych od sponsorów.