Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Olkuska Strefa Aktywności Gospodarczej to rejon, w którym kilkanaście firm z krajowym i zagranicznym kapitałem z powodzeniem prowadzi działalność produkcyjną i usługową. Do tego grona przedsiębiorców dołączyła niedawno firma PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o. Zakup należących do Gminy Olkusz działek przeznaczonych pod inwestycje oznacza wkroczenie w kolejny etap rozwoju Olkuskiej Strefy Gospodarczej.

 Plast Met

- Bardzo się cieszę, że zarząd firmy PLAST-MET chce rozwijać swoją działalność właśnie w Gminie Olkusz i postanowił zainwestować swój kapitał w obrębie Strefy Aktywności Gospodarczej. Dotychczasowa działalność, której efektywność potwierdzają nie tylko wyniki spółki, ale również prestiżowe nagrody branżowe, daje mi podstawę wierzyć, że kolejne inwestycje również przyniosą chwałę spółce, a mieszkańcom kolejne miejsca pracy – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – Dla samorządu niezwykle ważna jest współpraca z przedsiębiorcami, szczególnie tymi, którzy działają na rodzimym rynku. Tym bardziej powodem do zadowolenia dla nas wszystkich jest fakt, że na zakup terenów inwestycyjnych w Strefie zdecydowała się nasza lokalna firma, dająca od lat miejsca pracy mieszkańcom Olkusza i okolic – dodaje włodarz Olkusza.  

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo prywatne działające w Olkuszu od ponad 30 lat. Specjalizuje się w produkcji metalowych komponentów tłoczonych dla branży motoryzacyjnej. Firma od kilku lat notuje dynamiczny wzrost produkcji, a co za tym idzie zatrudnienia. W związku z dużą dynamiką rozwoju firma zakupiła grunty w Olkuskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, które mają za zadanie zabezpieczyć dalsze możliwości działania i budowy nowego zakładu produkcyjnego wraz z wymaganą infrastrukturą.

Strefa aktywności gospodarczej

Strefa Aktywności Gospodarczej to mieszczący się przy ulicy Wspólnej w Olkuszu kompleks terenów przeznaczonych pod działalność produkcyjno-usługową. Nowoczesna infrastruktura i bardzo dobre usytuowanie komunikacyjne sprawiły, że wiele firm rozwija tam swoją działalność, przeprowadzając kolejne inwestycje. Gmina Olkusz, oprócz sprzedanego niedawno terenu 6,4 ha, w swojej ofercie inwestycyjnej ma jeszcze jeden kompleks działek w obrębie OSAG. Ich łączna wielkość to 5,4 ha.

- Prowadzimy rozmowy z inwestorami lokalnymi oraz spoza naszego terenu i jestem przekonany, że one również skończą się dla naszej gminy pomyślnie – uważa burmistrz Roman Piaśnik.