Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W niedzielne popołudnie (18.09) spotkajmy się na piknik w olkuskim Rynku. PARKing DAY organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego transportu to dzień, kiedy miejsce parkingowe może zamienić się dosłownie we wszystko. Przynieśmy leżaki, kocyki, książki, instrumenty, koszyki z jedzeniem, gry rekreacyjne i planszowe - wszystko po to, by pokazać jak ciekawie jedno miejsce parkingowe może służyć mieszkańcom. My również przygotujemy dla Was i Waszych rodzin coś ciekawego.

Wydarzenie połączone jest z promocją wdrożenia kontraruchu w uliczkach prowadzących do Rynku oraz działaniami (zwycięski projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016)
Więcej o kontraruchu http://rowerowalodz.pl/infrastruktura/kontraruch

Ideą happeningu PARKing DAY jest ukazanie problemu transportu indywidualnego w miastach. Coraz większa liczba samochodów osobowych powoduje tworzenie większych ulic i większej ilości miejsc parkingowych. To prowadzi do zmniejszania się liczby terenów zielonych oraz miejsc rekreacji dzieci i dorosłych. Wydarzenie promuje transport zbiorowergo,rowerowego i pieszego.

Więcej o PARKing DAY:
http://parkingday.org/about-parking-day/
kraków - http://ibikekrakow.com/2011/09/17/relacja-z-parking-day-2011/
wrocław - www.gazetawroclawska.pl/artykul/988339,wroclaw-parking-day-zamiast-parkingow-trawa-kwiaty-i-lezaki,id,t.html

Zapraszają:
Urząd Miasta i Gminy Olkusz
Rowerowy Olkusz
Stowarzyszenie "Po prostu działaj"
Grupa Ogniowa O-PAL
LIF - Lokalna Instytucja Familijna
SpottedOlkusz.pl

Plakat