Zarówno pracownicy, jak i uczniowie wiedzą, że Centrum Helen Doron w Olkuszu, mające swoją siedzibę przy ulicy Króla K.Kazimierza Wielkiego 59, jest miejscem niezwykłym, ponieważ oferuje dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju oraz doskonalenia w atmosferze przyjaźni i otwartości. Zatem idealnym sposobem na poznanie szkoły przez szersze audytorium była wizyta Radio Helen Doron – międzynarodowej stacji radiowej, która miała miejsce 17 marca!

Wizyta międzynarodowego radia w Olkuszu

Audycja na żywo trwała aż trzy godziny i rozpoczęła się o godz. 15.00. Prowadzącym to ważne wydarzenie był Richard Freedman - doświadczony radiowiec, producent, dziennikarz oraz gwiazda stacji , natomiast uczestnikami audycji byli nauczyciele oraz uczniowie Teen College. Nastolatkowie biegle posługując się językiem angielskim, mogli przedstawić swoje sylwetki, a także pochwalić się  zainteresowaniami  oraz atrakcjami Olkusza.

Wizyta międzynarodowego radia w Olkuszu

Należy zaznaczyć, że to właśnie  uczniowie Teen College, nakręcili niezwykle interesujące filmy promujące miasto Olkusz, tym samym biorąc udział w konkursie - Show us your town, czyli Pokaż swoje miasto.  Udział w tej rywalizacji był doskonałym pretekstem do wizyty Radio Helen Doron w Olkuszu.

Wizyta międzynarodowego radia w Olkuszu

To czwartkowe popołudnie na pewno pozostanie w pamięci uczniów oraz pracowników Centrum Helen Doron na dlugo. Bez wątpienia liczymy na kolejne takie spotkania, po to byśmy mogli pochwalić się miastem oraz jego przyszłością, czyli cudownymi młodymi ludźmi!

Tekst i zdjęcia: Centrum Helen Doron Olkusz