Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Media informują o kolejnych planach rządu dotyczących luzowania wprowadzonych w ostatnich tygodniach obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa. Po spełnieniu wytycznych sanitarnych od 18 maja otwarte mają zostać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne oraz ogródki przy lokalach gastronomicznych. Zwiększona ma zostać również dopuszczalna liczba osób w autobusach miejskich. Nowe regulacje mają zostać ogłoszone jeszcze dziś. Powolny powrót do względnej normalności oznacza, że włączone zostaną także Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Nullo i ul. Szpitalnej.

- Oswajamy się z koronawirusem. W dużym stopniu nauczyliśmy się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Wychodzimy już nie tylko do sklepów, ale także na spacery, czy rower, a niedługo również do punktów usługowych, które od nowego tygodnia mają wznowić działalność. Dlatego chciałbym, by centrum miasta w równym stopniu było dostępne i przyjazne dla wszystkich – pieszych, rowerzystów i osób zmotoryzowanych. Kierowcom proponujemy dwa alternatywne rozwiązania – bezpłatny postój w ograniczonym czasie na rynku, albo postój płatny i nieograniczony czasowo tuż obok – przy ul. Szpitalnej – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Widok parkomatu, w tle parking

Przypomnijmy, działanie Stref Płatnego Parkowania i Ograniczonego Postoju zostało zawieszone 16 marca 2020 roku. Niemal dwa miesiące później, bo 11 maja, ponownie włączone zostały parkomaty obsługujące Strefę Ograniczonego Postoju w rynku. Tam parkowanie jest bezpłatne, ale ograniczone do 90 minut.

Kolejnym etapem jest wznowienie funkcjonowania Stref Płatnego Parkowania. W Olkuszu są dwie – przy ul. Fr. Nullo oraz ul. Szpitalnej. Koszt rozpoczęcia każdej godziny parkowania wynosi tam 2 złote. Opłaty wymagane są w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00.

Od 18 maja na płatne parkingi wrócą kontrolerzy, którzy będą systematycznie sprawdzać, czy za szybami samochodów znajdują się bilety z parkomatów. Same urządzenia będą systematycznie dezynfekowane.

Strefa Płatnego Parkowania w Olkuszu

Poniedziałek – Piątek w godz. 8:00-17:00

  • Zaparkuj pojazd na obszarze Strefy Płatnego Parkowania;
  • Pobierz bilet parkingowy po podaniu numeru rejestracyjnego pojazdu, czasu postoju i uiszczeniu obliczonej opłaty;
  • Bilet umieść w widocznym miejscu – najlepiej za przednią szybą pojazdu.