W imieniu władz miasta chcemy serdecznie podziękować olkuskim firmom, które pomagają w sprawnym funkcjonowaniu Urzędu Miasta i Gminy, a zwłaszcza olkuskiej Straży Miejskiej  w tych trudnych chwilach  związanych z pandemią koronawirusa i wynikających z niej ograniczeń.

Chcemy podziękować olkuskiej  Firmie Handlowo-Usługowej Pleximat, która nieodpłatnie przekazała tafle z przezroczystych tworzyw sztucznych do stworzenia osłony przy stanowisku przyjęć interesantów w siedzibie Straży Miejskiej. Dziękujemy także stowarzyszeniu  Ósmy Zmysł, współorganizatorowi akcji Olkusz Szyje Maseczki dla Szpitali, które przekazało też maseczki ochronne dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Serdeczne podziękowania należą się także firmom i osobom: Drukarnia „Konteksty” Michał Grzanka, Miłosz Pałka – redaktor naczelny „Kuriera Olkuskiego” oraz Maciej  Ryza z firmy  Saccito Sp. z o.o, którzy przekazali dziewięć tzw. przyłbic dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Dzięki waszej pomocy możemy pracować bezpieczniej i wypełniać  nasze obowiązki dla dobra mieszkańców.