To już pewne – Olkusz ponownie znajdzie się na trasie największego kolarskiego święta w Polsce – wyścigu Tour de Pologne. 10 maja 2017 roku w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu została podpisana umowa między Lang Team Sp. z o.o. a Gminą Olkusz w sprawie organizacji premii specjalnej, która odbędzie się w samym sercu Srebrnego Miasta 1 sierpnia 2017 roku.

TdP podpisanie umowy

Olkuscy wielbiciele kolarstwa po raz kolejny będą mieli możliwość kibicowania najlepszym zawodnikom tej dyscypliny sportu na świecie. Przez Srebrne Miasto przebiegać będzie trasa IV etapu 74. Tour de Pologne UCI World Tour z Zawiercia do Zabrza, a na rynku w Olkuszu zlokalizowana zostanie premia specjalna. Umowa partnerska między Gminą Olkusz a Lang Teamem, organizatorem wyścigu, została podpisana w środę 10 maja w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu przez dyrektora generalnego Lang Team Sp. z o.o. Czesława Langa oraz Romana Piaśnika, burmistrza Olkusza.

- Olkusz jest wspaniałym miejscem dla wyścigu Tour de Pologne. Już przy samym wjeździe do miasta wyraźnie widać, że jest ono bardzo czyste i uporządkowane. Wszystkie szczegóły organizacyjne są tu zawsze dopięte na ostatni guzik. Najważniejsze jednak, że w Olkuszu nigdy nie zawiedli kibice, licznie i aktywnie dopingujący zawodników. Ta świetna atmosfera sprawia, że w Olkuszu moglibyśmy zawiesić poprzeczkę nawet wyżej, na przykład organizując start etapu wyścigu – komplementował Srebrne Miasto Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.

TdP podpisanie umowy

Sportowe emocje na najwyższym poziomie, gorący doping i świetna zabawa faktycznie towarzyszą od lat temu wydarzeniu, a olkuszanie mieli już okazję w nim czynnie uczestniczyć. - Niezmiernie się cieszymy, że nasze miasto ponownie znalazło się na mapie wyścigu i możemy wesprzeć organizacyjnie jedną z najważniejszych imprez sportowych nie tylko w kraju, ale również w Europie i na świecie. Dla mieszkańców i przybyłych do Olkusza gości będzie to możliwość wsparcia głośnym dopingiem ulubionych zawodników, ale też okazja do wspólnego spędzenia czasu w sercu miasta. Za każdym razem przejazd peletonu gromadził na rynku i ulicach miasta tłum kibiców i wierzę, że nie inaczej będzie w tym roku - komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

TdP podpisanie umowy

Zanim peleton wjedzie na rynek, w oczekiwaniu na kolarzy mieszkańcy będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję atrakcjach sportowych i kulturalnych. Do zdobycia będzie kilkaset specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulek pamiątkowych z logo wyścigu i miasta.

- Peleton dotrze do rogatek miasta 1 sierpnia około godziny 14:00 od strony Klucz. Następnie przejedzie ulicą Mickiewicza, Szpitalną i Basztową, po czym okrąży rynek zgodnie ze wskazówkami zegara. Premia zostanie zlokalizowana w pobliżu ulicy Floriańskiej. Kolarze wyjadą z Rynku ulicą Żuradzką, po czym ulicą Szpitalną przejadą wiaduktem, a następnie skierują się w stronę Żurady, drogą na Chrzanów. Wyścig kolarzy poprzedzi przejazd kolumny reklamowej – omawiał szczegółowo trasę olkuskiej części wyścigu dyrektor MOSiRu Dariusz Murawski.

TdP podpisanie umowy

W Olkuszu działa aktywnie duża grupa sympatyków sportów rowerowych. Jazda na rowerze cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a organizacja tak dużej imprezy wspiera promocję aktywnego trybu życia. Jest również promocją miasta, ponieważ organizacja premii gwarantuje obecność Olkusza w materiałach informacyjnych w mediach oraz podczas uroczystej prezentacji trasy w Warszawie.

TdP podpisanie umowy

Organizatorami olkuskiej premii specjalnej jest Lang Team przy współpracy z Gminą Olkusz. Wsparcia organizacyjnego udzielają: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Straż Miejska w Olkuszu, Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz Centrum Wolontariatu w Olkuszu.

TdP 2016

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=828035647352278