Kilkaset osób uczestniczyło w ubiegłą niedzielę w oficjalnym otwarciu lodowiska na olkuskim rynku. W tym dniu na Srebrnej Tafli bawili się nie tylko mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz, ale także goście z sąsiednich gmin. Duże zainteresowanie nie dziwi - prócz przedniej zabawy na lodzie w dyskotekowych rytmach, organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji: możliwość spotkania ze św. Mikołajem, konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek.

Otwarcie lodowiska

Lodowisko w Olkuszu wystartowało zgodnie z planem – 1 grudnia. W tym dniu wszyscy chętni korzystali z niego za darmo. Oficjalne otwarcie zaplanowane zostało na dzień wolny od pracy – w niedzielę wstęp i wypożyczenie łyżew dla wszystkich amatorów tego zimowego sportu również był bezpłatny. Swojej radości nie kryli przede wszystkim najmłodsi, którzy byli niezwykle podekscytowani perspektywą jazdy na łyżwach w towarzystwie św. Mikołaja. O godzinie 16:00 z tafli lodowiska wszystkich powitał burmistrz Roman Piaśnik.

Otwarcie lodowiska

- Dzisiejsze otwarcie lodowiska jest dla mnie – jako burmistrza Olkusza - jednym z najprzyjemniejszych momentów w mojej pracy na rzecz naszego miasta. Dzisiaj kilkuletnia dziewczynka powiedziała do mnie „Panie burmistrzu, marzenia się spełniają”. Wiem bardzo dobrze, że lodowisko na olkuskim rynku, piękna choinka i świąteczna iluminacja od lat były marzeniem wielu olkuszan i z wielką radością ja i moi współpracownicy mogliśmy to marzenie spełnić – mówił włodarz miasta przed otwarciem bram lodowiska.

Otwarcie lodowiska

Zabawa na olkuskim rynku trwała do 21:00. W tym czasie możliwości olkuskiego lodowiska testowane były przez setki zainteresowanych, którzy w rytm muzyki chętnie prezentowali swoje umiejętności kibicującym zza band przyjaciołom i rodzinie.

Otwarcie lodowiska

Ten niezwykły dzień utrwalił się w pamięci mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz nie tylko dzięki dobrej zabawie na długo wyczekiwanym lodowisku, ale też dzięki niezwykle atrakcyjnej świątecznej iluminacji, która w pełnej okazałości rozświetlała rynek. Liczne spotkania przy okazałej choince dowodzą, że tegoroczny wystrój szczególnie przypadł mieszkańcom do gustu.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/umigolkusz/posts/735480733274437

Lodowisko czynne jest od 1 grudnia, codziennie, w godzinach 9:00-21:00. Na miejscu do dyspozycji jest wypożyczalnia łyżew. Dzieci i młodzież szkolna, w zorganizowanych grupach w ramach zajęć szkolnych, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 może korzystać z lodowiska za darmo. W pozostałych przypadkach obowiązują bilety normlane, ulgowe i rodzinne oraz karnety.

Bilety wstępu za jedno wejście bez limitu czasu:

• ulgowe:

o   7 zł – dzieci i młodzież do 18. roku życia poza zajęciami szkolnymi,

o   5 zł – dzieci i młodzież szkolna z terenu Miasta i Gminy Olkusz do 18. roku życia, w czasie ferii szkolnych w godz. 9:00-14:00

o   7 zł – emeryci

• normalny – 9 zł