Dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych nie tylko 1 września jest dniem szczególnym. Niedługo po rozpoczęciu zajęć w szkole odbywają się ślubowania najmłodszych uczniów. Tym samym zostają oni oficjalnie przyjmowani do szkolnych społeczności oraz składają przyrzeczenie rzetelnego wywiązywania się ze swoich obowiązków. Jest to uroczystość ważna nie tylko dla dzieci, ale także rodziców oraz dziadków, którzy chętnie przybywają, aby wspierać najmłodszych członków rodziny. Z życzeniami, prezentami oraz słodkim poczęstunkiem spieszyli do uczniów Gminy Olkusz także przedstawiciele Gminy Olkusz na czele z burmistrzem Romanem Piaśnikiem.

Ślubo

Każdej uroczystości ślubowania towarzyszy krótki występ artystyczny najmłodszych uczniów szkoły. Już na tak wczesnym etapie dowodzą oni swoich licznych talentów artystycznych. Wspierani przez starszych kolegów oraz pedagogów wkraczają w świat dotychczas nieznany, aby zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności.

Ślubo

W tym roku naukę w szkołach podstawowych na terenie Gminy Olkusz rozpoczęło 208 pierwszoklasistów.