Dzieci wracające od 1 września do przedszkoli nr 8 i 10 będą korzystały z nowych sanitariatów. Ich odbiór odbył się ostatniego dnia sierpnia. Komisja odbiorowa dokonała także oceny ostatnich przygotowań do rozpoczynającego się roku szkolnego.

Przedszkole 10

Przedszkole 8

- Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci witały nowy rok szkolny w jak najbardziej estetycznych salach. Niemniej ważne są sanitariaty, które w przedszkolach nr 8 i 10 już od dawna wymagały remontów. Bardzo dziękuję tym, którzy wspierają Gminę Olkusz własnymi inicjatywami. Jest to dla mnie dowód na to, że lokalnej społeczności naprawdę zależy na tym, aby się rozwijać – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Przedszkole 8

Łącznie na przebudowę sanitariatów w Przedszkolu Nr 8 i w Przedszkolu Nr 10 Gmina Olkusz wydała blisko 230 tys. zł. Przedszkole Nr 8 niedługo doczeka się również upragnionego placu zabaw. O jego powstaniu w Olkuszu zadecydowała wygrana w konkursie Podwórko NIVEA.