Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Grafika - orszak trzech króli

Tradycyjnemu świętu Trzech Króli w tym roku będzie towarzyszył uroczysty orszak. Trzej królowie, po zakończeniu Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 10.00, wyruszą z trzech kościołów: pw. św. Andrzeja Apostoła, pw. św. Maksymiliana oraz pw. Dobrego Pasterza, aby spotkać się na placu dworcowym. Wspólnie już królowie przejdą kolędować na rynek. Patronat nad Orszakiem Trzech Króli w Olkuszu objął Biskup Grzegorz Kaszak.

Herb Olkusza24 grudnia (wigilia) Urząd Miasta i Gminy w Olkusz będzie nieczynny*. Urząd Stanu Cywilnego będzie czynny od godz. 7.00 do godz. 15.00. 31 grudnia Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie czynny od godz. 7.00 do godz. 15.00, natomiast kasa Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu od godz. 7.00 do godz. 10.00.

*Wolny dzień w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy, tj 26.12.2015 r.

Herb OlkuszaBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza Wszystkich Mieszkańców Gminy do wypełnienia wstępnych ankiet dotyczących wymiany źródeł ciepła i/lub dotyczących odnawialnych źródeł energii.

Choinka spotkanieBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem. Wigilia Mieszkańców odbędzie się 19 grudnia 2015 r. (sobota) o godzinie 10.00 na olkuskim rynku.

Konferencja przedsiębiorcówBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, już od początku kadencji, dużą uwagę poświęca poprawie klimatu dla przedsiębiorczości w Olkuszu. 14 grudnia odbyła się konferencja, skierowana do przedsiębiorców, podsumowująca dotychczasowe starania oraz prezentująca szereg możliwości, z których mogą korzystać przedsiębiorcy chcący rozwijać swoje działalności.

Wigilia Mieszkańców 2015Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia to dla wielu Mieszkańców czas intensywnych przygotowań. W natłoku obowiązków warto zatrzymać się na chwilę, aby naprawdę wczuć się w świąteczną atmosferę. Okazję do tego stworzył Burmistrz Roman Piaśnik, organizując na olkuskim rynku Wigilię Mieszkańców, która odbyła się w ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem. Towarzyszył jej tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy.

Zdjęcie radnychXII sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 22 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.