Już 18. grudnia w niedzielę olkuszanie spotkają się ponownie na Wigilii Mieszkańców na olkuskim rynku, na którą zaprasza burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Wspólne spotkanie w wyjątkowej w tym roku świątecznej scenerii będzie okazją do złożenia sobie życzeń, ale również do skosztowania świątecznych potraw, spotkania ze św. Mikołajem i jego reniferami, czy też zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Na osoby potrzebujące czekać będą paczki z jedzeniem. Czeka nas niedziela pełna niezapomnianych wrażeń!

- Okres świąteczny to piękny czas – pełen radości, oczekiwania i okazywania sobie wzajemnie życzliwości. Spotkanie wigilijne na rynku będzie dla nas wszystkich okazją do wspólnego spędzenia czasu. Dla wszystkich mieszkańców - tych najmniejszych i tych nieco starszych - przygotowaliśmy  moc atrakcji, które wprowadzą nas w klimat Bożego Narodzenia –– mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Wigilia Mieszkańców rozpocznie się o godzinie 13:00. W programie zaplanowano między innymi: bezpłatną degustację potraw świątecznych przygotowanych przez olkuskich restauratorów, kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez miejscowe stowarzyszenia i instytucje publiczne, występ Orkiestry Dętej oraz prezentacje artystyczne (od godz. 12:00 do 15:00) w wykonaniu zespołu wokalnego MOK Olkusz oraz Ogniska Muzycznego „DodiArt”, Chóru OUTW, a także uczniów ze szkół: SP 1 w Olkuszu, Gimnazjum  nr 3, SP Sieniczno, SP Zederman, SP Zawada, SP Osiek.

Wyjątkowa atrakcja czeka na najmłodszych olkuszan. W tym roku po raz pierwszy do Olkusza zawita saniami zaprzęgniętymi w renifery św. Mikołaj ze swoimi elfami. Między godz. 10:00 a 18:00 dzieciaki będą miały możliwość odwiedzić zagrodę św. Mikołaja na olkuskim rynku (opodal choinki). Od godziny 12:30 elfy będą robić dzieciom zdjęcia z reniferami oraz św. Mikołajem i na miejscu je bezpłatnie drukować.

Podczas Wigilii będzie można zdobyć żywe choinki ufundowane przez Nadleśnictwo Olkusz oraz prezenty przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Z kolei Komenda Hufca ZHP zadba o światełko betlejemskie i ognisko przyjaźni.

Na najbardziej potrzebujących mieszkańców będą czekać paczki świąteczne, które udało się przygotować dzięki ogromnej ofiarności lokalnych firm.

Organizatorami Wigilii Mieszkańców na olkuskim Rynku są: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z olkuskimi parafiami, firmami, stowarzyszeniami i instytucjami.

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu