Wśród licznych atrakcji, jakie Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży w ramach „Wakacji 2016 z MOK”, było też spotkanie studentów Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z maluchami. Nie po raz pierwszy, i zapewne nie ostatni, seniorzy zorganizowali dzieciom pełne rozrywek popołudnie pod hasłem „Nie ma to jak u babci i dziadka”. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości maluchom i organizatorom.

Nie ma jak u babci i dziadka

Tak jak podczas poprzednich letnich przerw w nauce, tak i w te wakacje słuchacze OUTW wyszli z inicjatywą międzypokoleniowego spotkania. Znani są, i to nie tylko w Olkuszu, z aktywności wykraczającej poza uczestniczenie w uczelnianych zajęciach. Wspomnijmy choćby tytuł Seniora Roku przyznany olkuszaninowi Andrzejowi Sulichowi, Grand Prix Przeglądu Chórów UTW wyśpiewane przez zespół olkuskiego uniwersytetu, udział studentów w Gminnej Radzie Seniorów oraz ich zaangażowanie w wolontariat.

W środę 24 sierpnia zaprosili do wspólnej zabawy małych olkuszan. Zaczęli od kwiatowych kompozycji wykonywanych z liści drzew. Cierpliwe, zawsze uśmiechnięte i obdarzone talentami pedagogicznymi studentki OUTW szybko nauczyły tej sztuki kilkuletnie dziewczynki. Efekty ich starań zasługują na wystawę.

Nie ma jak u babci i dziadka

W programie spotkania nie zabrakło też zabaw ruchowych. Zaplanowano więc m. in. rzucanie piłką w kole z zapamiętywaniem imion, które mówić mają chwytający, a potem test pamięci z wykorzystaniem parawanu z koca. Inną przygotowaną przez studentki OUTW konkurencją było chwytanie w ręczniki balonów częściowo wypełnionych wodą. Nie lada umiejętności wymagały wyścigi w przenoszeniu płatków kwiatów za pomocą rurek do napojów. Kolejną okazję do rozwijania artystycznych zdolności dzieci były kolorowanki, do których maluchy zawsze chętnie się garną.

Nie ma jak u babci i dziadka

A to zaledwie przykłady pomysłowości organizatorów spotkania, dla których nagrodą były uśmiechnięte buzie dzieci.