Od kilku tygodni prowadzony jest remont basenu, brodzików i boisk do gry w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym „Czarna Góra”. Planowo prace zakończą się przed rozpoczęciem sezonu, dzięki czemu tego lata mieszkańcy będą mogli korzystać z w pełni funkcjonalnego obiektu.

Z obiektu na Czarnej Górze korzystają każdego roku tysiące mieszkańców i przyjezdnych z całego regionu. Prace te były konieczne, aby zapewnić komfort użytkowania i bezpieczeństwo – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Remontu wymagał duży basen, w którym modernizowana jest niecka. Wymagane było również uszczelnienie dylatacji, remont rynny przelewowej oraz wymiana części płytek. W przypadku brodzików, gruntownie zmodernizowane zostaną tak zwana „rzeka” oraz „wyspa”. Koszt wykonania zadania wyniesie nieco ponad 106 tys. zł i zostanie pokryty z budżetu Gminy Olkusz.

Prowadzone prace nie ograniczają się do remontu części basenowej. Wielbiciele aktywnych form spędzania wolnego czasu ucieszą się z informacji, że wyremontowane zostanie również boisko wielofunkcyjne. Wykonawca zregeneruje nawierzchnię poliuretanową, na której widoczne obecnie ubytki utrudniają korzystanie z boiska. W ramach zadania zostanie również oczyszczona i uzupełniona nawierzchnia na sąsiednim boisku. Koszt tego zadania wynosi 29,5 tys. zł i zostanie pokryty ze środków własnych gminy.  Część niezbędnych prac remontowych na OSW Czarna Góra jest wykonywana przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kompleks basenowo-rekreacyjny na Czarnej Górze w sezonie letnim jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców Olkusza, ale stanowi również miejsce wypoczynku dla mieszkańców z okolicznych miast, w tym aglomeracji śląskiej i krakowskiej. W gorące weekendy olkuski MOSiR sprzedaje kilka tysięcy biletów.  W tym roku planuje  się rozpoczęcie sezonu basenowego z końcem roku szkolnego, a więc w ostatni weekend czerwca. Z basenów będzie można korzystać do końca sezonu letniego.

Basen UMiG Olkusz