W poniedziałek 14 marca o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym w Olkuszu pożegnamy Stanisława Sowulę, który zmarł w sobotę w wieku 85 lat. Stanisław Sowula pochodził z Zadroża ale przez całe swoje życie był związany z Olkuszem. Podczas okupacji, jako młody chłopak pełnił funkcję dowódcy Ludowej Straży Bezpieczeństwa Batalionów Chłopskich w Zadrożu. Przez całe życie był związany ze szkolnictwem, był nauczycielem i pedagogiem olkuskich szkół. Pan Stanisław Sowula był wieloletnim prezesem olkuskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Honorowym Prezesem Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Olkuszu i członkiem zarządu Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Olkuszu.

Stanisław Sowula