Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł 2016”, którego celem jest propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych.

Zadaniem uczestników konkursu jest wymyślenie, napisanie, zilustrowanie bajki / baśni / lub opowiadania przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej (podział obowiązków dowolny), stworzenie komiksu lub wykonanie książki artystycznej. Uczestnikami konkursu mogą być osoby indywidualnie lub przedstawiciele placówek szkolno-wychowawczych, bibliotek, domów kultury i szkół.
Dzieci, które nie mogą znaleźć sobie partnera, lub chcą dodatkowo pokazać swoje umiejętności mogą wykorzystać jeden z wielu „gotowców” (teksty lub ilustracje) przygotowanych przez artystów, pisarzy, polityków i dziennikarzy, które są dostępne na stronie internetowej konkursu. Prace na konkurs można składać do 1 kwietnia, a jego finał jest przewidziany podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym. Uczestnictwo w konkursie nie wiąże się z żadną opłatą. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie: http://papierowypies.pl/

Konkursowe Bazgroły 2016