Łukasz KmitaŁukasz Kmita złożył rezygnację ze stanowiska przewodniczącego Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Dotychczasowy szef olkuskiej komunikacji nie będzie pełnił swoich obowiązków od piątku, 5 lutego . Jak wyjaśnia burmistrz, rezygnacja ma związek z osobistymi planami zawodowymi Łukasza Kmity.

- Zmiany wprowadzone w ostatnim czasie były widoczne dla mieszkańców Olkusza i przypuszczam, że dla pasażerów z innych gmin również. W krótkim czasie udało się zastosować wiele rozwiązań, które przyniosły efekt. Transport publiczny jest bardzo ważną dziedziną życia społecznego, dlatego niektóre inicjatywy wymagają kontynuacji. Rozumiem jednocześnie, iż młody, ambitny człowiek chce się rozwijać i podejmować nowe wyzwania, dlatego życzę powodzenia i trzymamy kciuki, aby na nowym stanowisku również odniósł sukces – dodaje burmistrz.

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” to porozumienie czterech gmin, którego zadaniem jest realizacja zadania jakim jest transport zbiorowy. Członkami związku są miasta i gminy: Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze.

Łukasz Kmita