znicz

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Kazimierza Chechelskiego - wybitny olkuski działacz sportowy oraz radny Rady Miejskiej w latach 2006-2010. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Przewodnicząca

Rady Miejskiej

Małgorzata Bień

Burmistrz

Miasta i Gminy Olkusz

Roman Piaśnik

Kazimierz Chechelski od urodzenia był mieszkańcem Olkusza. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W czasie kariery sportowej, jako zawodnik klubów krakowskich – Olszy i Wisły – był powołowany do kadry narodowej w biegach. W 1960 roku był finalistą rozgrywanych na Stadionie Leśnym w Olsztynie mistrzostw Polski seniorów w biegu na 10 000 metrów. Startował w zawodach weteranów, zdobywając liczne tytuły mistrzowskie w tej kategorii. W latach 1975-1980 był trenerem kadry narodowej w biegach na średnich i długich dystansach. W latach 1992-2000 był Prezesem KS „Olkusz”, a obecnie był v-ce prezesem ds. sportowych IKS Olkusz. Przez długie lata wychował 30 medalistów w zawodach o randze Mistrzostw Polski. Ponadto był także przez 40 lat nauczycielem w szkołach podstawowych oraz średnich w Olkuszu.

Za swą długoletnią działalność sportową oraz społeczną otrzymał wiele odznaczeń oraz dyplomów, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Zasłużony Trener PZLA.

www.pzla.pl

Ostatnie pożegnanie śp. Kazimierza Chechelskiego odbędzie się we wtorek 24 listopada o godz. 13:00 na Cmentarzu Parafialnym.