Olkuskie Kalendarium 2024

Prezentujemy kalendarium wybranych, najciekawszych wydarzeń kulturalnych i sportowych, jakie w tym roku będą się odbywały w Mieście i Gminie Olkusz.

– Część z nich organizowana jest cyklicznie, jak choćby Święto Srebra – Dni Olkusza, popularne turnieje rycerskie i Juromania na zamku Rabsztyn, czy rodzinne rajdy rowerowe. Bardzo duże zainteresowanie ze strony Mieszkańców i turystów sprawia, że te wydarzenia zyskały już swoją markę i na stałe wpisały się do kalendarium imprez. Są też ciekawe wydarzenia organizowane z inicjatywy Was samych, jak choćby popularne Senioralia, czy bieg Srebrna Dziesiątka. Zarówno Urząd Miasta i Gminy, jak i nasze jednostki organizacyjne, czyli Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Galeria Sztuki Współczesnej BWA, starają się wspierać takie inicjatywy mieszkańców – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Prezentujemy kalendarium wybranych, najciekawszych wydarzeń kulturalnych i sportowych, opracowane na podstawie informacji przekazanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu oraz Galerię Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu. Oczywiście oferta naszych placówek jest znacznie bogatsza i warto śledzić zapowiedzi wydarzeń, jakie zamieszczane są na stronach internetowych tych instytucji.

Kalendarium wydarzeń jest bogate i różnorodne, natomiast chcemy zapytać także Was – w jakich ciekawych wydarzeniach kulturalnych i sportowych chcielibyście uczestniczyć w 2024 roku? A może chcecie dodać do kalendarium imprezę, którą sami organizujecie?

Każdą propozycję dokładnie przeanalizujemy i wspólnie postaramy się, by nadchodzący sezon był naprawdę interesujący. Prosimy o nadsyłanie swoich propozycji na adres promocja@umig.olkusz.pl

Link do pobrania Olkuskiego Kalendarium 2024