Szukaj

Blisko 20 olkuskich ulic w remoncie

Dobre warunki atmosferyczne sprawiły, że prace remontowe na olkuskich ulicach ruszyły pełną parą.  Dzięki dofinansowaniom, pozyskanym w ubiegłym roku przez burmistrza Romana Piaśnika, komfort i bezpieczeństwo podróżnych w najbliższym czasie znacząco się poprawią. Łączna wartość trwających obecnie inwestycji drogowych sięga aż 30 mln złotych!

 

– Po zimowej przerwie w pracach przystępujemy do dalszych robót drogowych. Wszystkim inwestycjom poświęcam dużo uwagi, osobiście je nadzorując, by mieć pewność, że są wykonywane z należytą starannością. Do połowy roku, gdyż takie terminy wynikają z harmonogramów pozyskanych dofinansowań, stan wielu ulic Miasta i Gminy Olkusz znacząco się poprawi. W planach mamy jeszcze kolejne inwestycje – komentuje Roman Piaśnik.

ULICE W OLKUSZU

Dobiegają końca prace przy ul. E. Orzeszkowej. Do wykonania pozostały już ostatnie porządki i montaż oznakowania. Do finału zbliża się modernizacja ul. Dąbrowskiego. Szeroki zakres prac prowadzony jest na Pomorzanach: w ul. Stary Olkusz i Pomorskiej trwa budowa kanalizacji sanitarnej. W kwietniu zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa na ul. Gwarków. Trwają prace w obrębie ul. Armii Krajowej oraz Sikorki. Rozpoczęcie prac przy ul. Rabsztyńskiej nastąpi w drugiej połowie kwietnia. Na ul. 29 Listopada od Ronda Niepodległości w kierunku centrum Miasta w ostatnim czasie ułożono nową nawierzchnię asfaltową. Trwają również prace związane z budową odwodnienia i nowej nawierzchni na ulicach Uroczej i Słonecznej.

Niebawem rozpoczną się przebudowy ul. Kolberga i Zielonej. Zostanie również ogłoszony przetarg na remont ostatniego odcinka ul. Kpt. Hardego. W przygotowaniu jest dokumentacja techniczna dla kolejnych modernizacji ulic: Kocjana, Kolejowej i M. C. Skłodowskiej. Prace budowlane zaplanowane są na przyszły rok.

DROGI W SOŁECTWACH

W kwietniu rozpocznie się modernizacja drogi za kapliczką w Olewinie. Prace zaplanowane zostały również w ul. Leśnej w Osieku i Akacjowej w Żuradzie. W budżecie zabezpieczono również dotację w wysokości 500 tys. złotych na przebudowę drogi w Bogucinie Małym.

Na realizację powyższych zadań drogowych burmistrz Roman Piaśnik pozyskał dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

– Szczególnie cieszy mnie to, że rozpoczęliśmy prace w ciągu tzw. drogi chrzanowskiej. Będziemy chcieli wyremontować cały ten odcinek, czyli od ronda w Rabsztynie do Ronda Niepodległości. Ważne są również inwestycje w bezpośrednim otoczeniu bloków mieszkalnych i domów. Realizujemy również bieżące naprawy nawierzchni, które teraz – w okresie wiosennym – będą prowadzone na bieżąco – podsumowuje burmistrz Roman Piaśnik.

Skip to content