Olkuska Biblioteka na Targach Gier Planszowych w Krakowie

Podczas drugiej edycji największych w Polsce Targów Gier Planszowych w Krakowie w dniach 1-3 marca 2024 r. będzie można odwiedzić stoisko Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu to nowoczesny ośrodek informacji, kultury i  nauki, służący integracji społecznej, łączący tradycję z nowoczesnością, ochraniający i udostępniający tradycyjny księgozbiór, a jednocześnie otwarty na nowe formy przekazu wiedzy i informacji. Olkuska Biblioteka jest ważnym miejscem na mapie edukacyjno-kulturalnej Srebrnego Miasta.

W ostatnich latach oferta Biblioteki (przeznaczona dla różnych grup wiekowych i społecznych) wzbogacona została nie tylko o nowe książki, ale również o wiele działań związanych z promocją czytelnictwa. Biblioteka organizuje liczne akcje i konkursy czytelnicze, autorskie wydarzenia, zajęcia edukacyjne, kreatywne warsztaty i spotkania autorskie dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, a zwłaszcza dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i cyfrowym.

Z myślą o młodych czytelnikach w 2023 roku powstała w Bibliotece strefa gier pt.:  „GRAiBOTY: gry planszowe i roboty” . To połączenie (reaktywowanego!) Klubu Gier Planszowych z grami interaktywnymi i robotami. Nowe technologie stały się nierozłącznym elementem strefy, dostarczając niezapomnianych doświadczeń poprzez interakcję z uczestnikami i otwierając nowe horyzonty w rozrywce. Zapraszamy Państwa w  niezwykłą podróż do świata przygody z kodowaniem i programowaniem,  gdzie Ozoboty i Photon’y pełnią rolę nie tylko maszyn, ale prawdziwych przewodników po  fascynującej krainie innowacyjnej rozrywki!

W trakcie drugiej edycji największych w Polsce Targów Gier Planszowych w Krakowie w dniach 1-3 marca 2024 r.,  wcielimy się w przewodników po świecie gier planszowych z wykorzystaniem  Photonów i Ozobotów!

Łączymy  tradycyjne planszówki z nowoczesnymi technologiami! Tworzymy przestrzeń, w której klasyczne gry nabierają nowego znaczenia i dostarczają uczestnikom niezapomnianej rozrywki.

Czekamy na Was 1.03.2024 r. Szukajcie nas!!! Czego można się spodziewać odwiedzając nasze stanowisko?

Prezentacja Photonów i Ozobotów  – przedstawimy nie tylko roboty do programowania, ale również zagłębimy się w wizję przyszłości edukacji. Dzięki Photonom i Ozobotom uczestnicy będą mieli okazję odkryć najnowsze technologie edukacyjne w sposób fascynujący i zaskakujący.

Nauka poprzez zabawę – przekonajcie się, że nauka podstaw kodowania i programowania może być prawdziwą zabawą! Nasze roboty sprawią, że proces ten stanie się ekscytującą przygodą, podczas której zdobędziecie nie tylko wiedzę, ale też (obiecujemy!) towarzyszyć Wam będzie mnóstwo radości i emocji w planowanych rozgrywkach.

Kreatywność w akcji – pozwólcie Photon’om i Ozobotom stać się Waszymi współtwórcami w rozwijaniu kreatywności. Dzięki różnorodnym scenariuszom programowania, dzieci i młodzież będą mogły wyrazić swoją wyobraźnię i odkryć nowe możliwości.

Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia – projektowanie algorytmów dla robotów to również praktyczna nauka logicznego myślenia. Każdy etap będzie krokiem w stronę rozwijania umiejętności analitycznych.

Wzmacnianie samodzielności i umiejętności społecznych – tworzenie własnych projektów z robotami,  to także rozwijanie samodzielności i umiejętności społecznych. Programowanie staje się narzędziem, które korzystnie wpływa na rozwój zdolności interpersonalnych.

Inspiracja dla przyszłych programistów – zabawa z robotami może być pierwszym krokiem fascynacji i inspirować do dalszego rozwijania zainteresowań w dziedzinie programowania i projektowania gier.

Więcej informacji na stronie olkuskiej Biblioteki