Spotkanie burmistrza z emerytowanymi pracownikami

W miłej i serdecznej atmosferze upłynęło doroczne spotkanie burmistrza Romana Piaśnika z emerytowanymi pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, jakie odbyło się w sali wystawowej dawnego starostwa, gdzie mieści się ekspozycja Podziemny Olkusz.

– Chciałem Państwa serdecznie powitać na spotkaniu i bardzo się cieszę, że tak wiele osób odpowiedziało na moje zaproszenie. Chciałem Państwu życzyć zdrowia i wszelkiej pomyślności. – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. W swoim wystąpieniu burmistrz opowiedział o inwestycjach wykonanych w ostatnim okresie, jak i tych, które są w realizacji, jak choćby budowa wielofunkcyjnego obiektu z lodowiskiem oraz tężni na Czarnej Górze. Wspominał także o planach budowy parku wodnego. Włodarz Olkusza zaznaczył również, że pomimo wielu obciążeń finansowych, na bieżąco spłacane jest zadłużenie gminy z poprzednich lat, realizowane są  inwestycje komunalne i przedsięwzięcia społeczne. Jak dodał, zdając sobie sprawę z sytuacji mieszkańców, od trzech lat władze nie podnosiły podatków lokalnych. Uczestnicy spotkania mieli okazję osobiście porozmawiać z burmistrzem o nurtujących ich sprawach dotyczących naszego miasta.

Takie, organizowane co roku spotkania, mają na celu integrować liczne grono emerytowanych pracowników, którzy pracowali przez wiele lat w Urzędzie. Dzięki temu mają nadal kontakt ze sprawami, z którymi od lat byli związani zawodowo. Mają też okazję spotkać się przyjaciółmi, z którymi wspólnie pracowali w olkuskim magistracie. Takie spotkania są również okazją do omówienia najważniejszych wydarzeń minionego roku zarówno w urzędzie, jak i w całej gminie.

Prawie pięćdziesięciu uczestników spotkania powitał gospodarz obiektu Michał Mączka – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Zwiedzając zrewitalizowany budynek dawnego starostwa, wielu emerytowanych urzędników wspominało okres, kiedy w nim pracowali, podkreślając jak bardzo zmienił się od tego czasu. Warto dodać, że najstarsza uczestniczka spotkania miała 92 lata. Ponieważ spotkanie odbywało się w tłusty czwartek, na stołach, poza słodkim poczęstunkiem, nie zabrakło tradycyjnych pączków. Wszyscy uczestnicy spotkania przygotowanego przez pracowników olkuskiego magistratu oraz MOK otrzymali pamiątki w postaci kalendarzy ściennych wydanych przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.