Orkiestra zagra w Olkuszu

Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jakie będą się odbywały w Olkuszu w najbliższą niedzielę 28 stycznia.

W olkuskim Domu Kultury już od godziny 12.00 rozpocznie się widowisko taneczne, podczas którego wystąpią: uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olkuszu, Pracownia Taneczna MOK Olkusz, Olkuska Szkółka Baletowa, Teatr Tańca „Actus Animi” z Wolbromia, a także Formacja Taneczna KS Flika z Olkusza.

Z kolei o godz. 16.00 w sali widowiskowej MOK rozpocznie się koncert muzyczny. Przed olkuską publicznością wystąpią: Pracownia Wokalna MOK Olkusz, Ognisko Muzyczne “DodiArt” w Olkuszu, Efendi Clue Studio Wokalu i Rehabilitacji Głosu, a także solistki – uczennice olkuskich szkół. Finałem będzie koncert zespołów „Ignotus” oraz „Baza Ludzi Żywych”. W trakcie widowiska muzycznego oraz koncertu muzycznego będą prowadzone licytacje na rzecz WOŚP. Szczegółowy program na stronie MOK.

Warto także wybrać się do Hali Sportowo – Widowiskowej olkuskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie o godz. 9:00 rozpocznie się Turniej Halowej Piłki Nożnej drużyn dziecięcych z roczników 2016 i 2017 pod nazwą „Gramy dla WOŚP na sportowo”, któremu towarzyszyć będzie zbiórka publiczna. Więcej informacji na stronie MOSiR.

Warto dodać, że dzięki inicjatywie Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, w niedzielę 28 stycznia wszyscy wolontariusze WOŚP mają bezpłatny przejazd autobusami komunikacji miejskiej organizowanej przez Związek. Aby móc podróżować za darmo wystarczy identyfikator 32. Finału WOŚP. Ponadto opiekun wolontariusza do 16 roku życia, posiadającego identyfikator 32. Finału WOŚP, a wskazany jako opiekun, także w tym dniu ma przejazd darmowy.

Przypomnijmy, że podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Warto dodać, że pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, już po raz 31 organizują olkuski sztab WOŚP. W najbliższą niedzielę 28 stycznia na ulicach naszego miasta pojawi się, ponad 80 wolontariuszy.