Dzień Edukacji Narodowej w Olkuszu

– „Każdy w życiu ma dwie matki: tę rodzoną i matkę szkołę”. Kornel Makuszyński – patron Szkoły Podstawowej Nr 10 – tymi słowami pokazuje, jak ważną częścią w naszym życiu jest szkoła. To ona kształtuje każdego z nas, przekazuje wartości, przygotowuje do dorosłego życia. Szkoła to przede wszystkim ludzie, a dziś szczególnie chcemy uhonorować nauczycieli i pracowników oświaty. Pozwólcie, że w imieniu własnym i moich współpracowników złożę Wam serdeczne życzenia. Niech każdy dzień spędzony w szkole będzie dla Was wszystkich nie tylko wyzwaniem, ale powodem do radości i satysfakcji – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.
Wcześniej zgromadzonych gości przywitała dyrektor szkoły Barbara Piekarz. Gratulacjom dla wyróżnionych nauczycieli towarzyszyły wyrazy uznania dla ich pracy oraz liczne brawa od zgromadzonych gości. Duże wrażenie zrobił również pokaz artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10.

Więcej zdjęć z uroczystości: tutaj.