85. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza na obchody 85. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbędą się w niedzielę 1 września 2024 r.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.45 zbiórką delegacji i pocztów sztandarowych na rynku w Olkuszu. O godzinie 10.00 w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu rozpocznie się Msza św. w intencji mieszkańców Olkusza i ziemi olkuskiej poległych podczas II wojny światowej. Po mszy, około godziny 11.00 uczestnicy uroczystości przejdą przy akompaniamencie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej pod Pomnik Ofiar Wojny w Parku Miejskim przy ulicy Mickiewicza, gdzie odbędzie się główna część uroczystości. Po Hymnie Państwowym i wystąpieniu Burmistrza Olkusza rozpocznie się apel pamięci, który odczytają uczniowie klasy mundurowej olkuskiego ZDZ. Całość uroczystości zakończy złożenie wieńców pod Pomnikiem Ofiar Wojny przez przybyłe delegacje. Serdecznie zapraszamy Mieszkańców, a także Poczty Sztandarowe olkuskich szkół, instytucji i organizacji do wzięcia udziału w uroczystościach. Organizatorem uroczystych obchodów 85. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej jest Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, a partnerami wydarzenia są Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu oraz Zespół Szkół w Olkuszu ZDZ w Katowicach. Patronat medialny: Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska.