80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Zapraszamy w czwartek 1 sierpnia, na olkuski Stary Cmentarz, gdzie o godzinie 17:00 rozpoczną się uroczystości 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości pod harcerskim pomnikiem Powstania Warszawskiego rozpoczną się dźwiękiem syren w godzinę „W”, gdyż właśnie o godzinie 17:00 1 sierpnia 1944 roku rozpoczęło się powstanie. Po Hymnie państwowym i oficjalnych wystąpieniach nastąpi apel pamięci i salwa honorowa. Przy pomniku wartę będzie pełnił posterunek honorowy wystawiony przez żołnierzy 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej  im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego, ps. „Niedźwiadek”. Całość uroczystości upamiętniającej żołnierzy Polski Podziemnej walczących w stolicy zakończy złożenie kwiatów przez delegacje władz samorządowych, organizacji oraz instytucji. Organizatorami obchodów 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego są: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Światowy Związek Żołnierzy AK Koło Olkusz i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Hufiec Olkusz, a partnerem: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Patronat medialny objęła Gazeta Olkuska i Przegląd Olkuski.