LXIII Sesja Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 19 marca 2024 r., godz. 15:30,

sala konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, 32-300 Olkusz Rynek 1.

Porządek obrad

1. Otwarcie LXIII sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przedstawienie porządku obrad LXIII sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.

4. Przyjęcie protokołu z LXI sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.

5. Przyjęcie protokołu z LXII sesji rady Miejskiej w Olkuszu.

6. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o istotnych sprawach w okresie między sesjami – sprawozdanie.

7. Informacje Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Olkuszu
o sprawach wynikłych w okresie między sesjami.

8. Informacje Przewodniczących Komisji Rady Miejskiej w Olkuszu o istotnych sprawach pracy Komisji.

9. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz lub osobę przez niego upoważnioną o liczbie złożonych interpelacji i zapytań radnych Rady Miejskiej w Olkuszu, ich treści oraz udzielonych na nie odpowiedziach.

10. Podjęcie uchwały w sprawie uznania niewłaściwości Rady Miejskiej w Olkuszu do rozpatrzenia wniosku i przekazania wniosku organowi właściwemu do jego rozpatrzenia.

11. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia organów stanowiących.

12. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej.

13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Regulaminu udzielania mieszkańcom dotacji celowej z budżetu Miasta i Gminy Olkusz na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła”.

14. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia zbiorczego raportu monitorującego realizację Gminnego Programu Rewitalizacji Olkusza na lata 2016 – 2026 za rok 2023.

15. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu korzystania z tężni solankowej na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego „Czarna Góra” w Olkuszu.

16. Podjęcie uchwały w sprawie pomocy finansowej dla Powiatu Olkuskiego na realizację programów zdrowotnych.

17. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały określającej zasady udostępnienia nieruchomości stanowiących własność lub pozostających w posiadaniu Gminy Olkusz w celu zapewnienia dostępu do dróg publicznych.

18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Olkusz – zmiana nr 27.

19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej Miasta i Gminy Olkusz na 2024 rok.

20. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LIX/656/2023 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 12 grudnia 2023 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Olkusz.

21. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania dotacji celowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku.

22. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania dotacji celowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorenicach.

23. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w roku 2024”.

24. Podjęcie Rezolucji w sprawie zmian w ustawie o broni i amunicji oraz prawie budowlanym.

25. Wolne wnioski.

26. Zamknięcie LXIII Sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.