Dotacja na wiejskie świetlice

Gmina Olkusz pozyskała dotację w wysokości 40 tys. złotych na zakup elementów wyposażenia do świetlic wiejskich w Braciejówce i Zawadzie. Środki zostały przyznane przez Województwo Małopolskie w ramach zadania „Małopolskie świetlice wiejskie 2024”.

– Świetlice wiejskie służą lokalnej społeczności. Są miejscem spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jestem przekonany, że taka działalność sprzyja integrowaniu Mieszkańców. To w świetlicach odbywają się zebrania wiejskie, dlatego podejmujemy szereg działań mających na celu podniesie ich komfortu. – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Dzięki dotacji pozyskanej przez Gminę Olkusz, do świetlic zostanie zakupione wyposażenie, które będzie służyło mieszkańcom. Planowany jest m.in. zakup sprzętu RTV i AGD, akcesoriów kuchennych, a także zestawów gier i zabaw zręcznościowych do kącika zabaw dla dzieci. Świetlice stanowią swoiste centra kulturalne integrujące mieszkańców wsi. Odbywają się tu imprezy kulturalno-sportowe, festyny, pikniki i inne ciekawe wydarzenia. Świetlice są także miejscami spotkań lokalnej społeczności i stowarzyszeń, jakie działają w obu miejscowościach.

Warto podkreślić, że w ostatnich latach w zarówno w Braciejówce, jak i Zawadzie staraniem władz miasta zostało zrealizowanych szereg inwestycji podnoszących standard życia Mieszkańców. W ciągu mijającej kadencji władze miasta przeznaczyły  688 500 zł na budowę terenu sportowo-rekreacyjnego  w Braciejówce, za kolejne 549 262 zł z budżetu Olkusza udało się wykonać modernizacja remizy OSP Braciejówka, a 485 550 zł przeznaczono na budowę i remonty dróg na terenie tego sołectwa.

W przypadku Zawady największymi inwestycjami Gminy Olkusz podczas mijającej kadencji była  modernizacja pomieszczeń Szkoły Podstawowej, która kosztowała 117 838 zł, na przebudowy dróg na terenie tego sołectwa przeznaczono z budżetu 151 088 zł, a na budowę placu zabaw 34 197 zł.

Ogółem w ciągu mijającej kadencji władze Olkusza przeznaczyły blisko 33 mln złotych na inwestycje w sołectwach.