Konkurs „Mały Mistrz Pięknego Czytania”

Z inicjatywy Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz wychodząc naprzeciw prośbom i oczekiwaniom nauczycieli nauczania początkowego, nauczycieli polonistów i nauczycieli bibliotekarzy, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu po raz pierwszy organizuje Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Mały Mistrz Pięknego Czytania”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas od III do V ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. Wpisując się w 95. rocznicę urodzin Wandy Chotomskiej – uczniowie czytają wybrany fragment książki „Legendy polskie”. Książki dostępne są w zbiorach olkuskiej Biblioteki. Zadaniem uczestników konkursu jest nagranie filmu (max. 4 min), na którym czytają fragment książki „Legendy polskie”. Filmy należy dostarczyć do olkuskiej Biblioteki do 2 lutego 2024 r. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.  Celem konkursu jest: doskonalenie umiejętności poprawnego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego, popularyzacja mody na czytanie, wdrażanie do staranności językowej, wyłonienie młodych talentów, zainteresowanie uczniów życiem i twórczością Wandy Chotomskiej, podnoszenie umiejętności artystycznych młodzieży oraz krzewienie kultury słowa.

Konkurs "Mały Mistrz pięknego czytania"