Kompostujesz odpady? Wypełnij ankietę

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu zwraca się do mieszkańców kompostujących bioodpady w przydomowych kompostownikach o wypełnienie załączonej ankiety.

Celem ankiety jest oszacowanie ilości bioodpadów poddawanych recyklingowi (wytworzonych i poddanych kompostowaniu w kompostowniku przydomowym) na terenie Miasta i Gminy Olkusz w 2023 roku.

W związku z nowymi zasadami obliczenia poziomów recyklingu,  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. (Dz. U. 2021, poz. 1530), dane zawarte w ankiecie są niezbędne do prawidłowego wyliczenia poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, jaki gmina musi osiągnąć, tj. w wysokości co najmniej 35% wagowo – za rok 2023.

Dane zawarte w ankiecie będą wykorzystywane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przy obliczeniu osiągniętego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych.

Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe dla osób, które korzystają ze zwolnienia z opłaty dla posiadaczy kompostowników przydomowych.

Za nieosiągnięcie przez gminę wymaganych poziomów recyklingu, gmina otrzymuje wysokie kary.

W związku z powyższym prosimy o rzetelne wypełnienie załączonej ankiety.

Wypełnioną ankietę należy odesłać pocztą tradycyjną, dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu ul. Rynek 1, 32-300 Olkusz (pok. 118, 119, 317) lub na e-mail: i.komaniecka@umig.olkusz.pl, b.sierka@umig.olkusz.pldo 31 stycznia 2024.

Dziękujemy za wypełnienie i złożenie ankiety.