Głosujemy na Turystyczne Skarby Małopolski 2024

Aż dziewięć najciekawszych atrakcji turystycznych Miasta i Gminy Olkusz zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu  „Turystyczne Skarby Małopolski” na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego.

Głosy na poszczególne atrakcje można oddawać do 4 października 2024 r. za pośrednictwem strony internetowej konkursu. Swój głos można oddać tylko raz – na jednego kandydata w ramach każdej z kategorii konkursowych. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza do głosowania należy dokonać jego zatwierdzenia przez kliknięcie w link aktywujący, który przyjdzie na adres e-mail osoby głosującej. Laureatów i wyróżnionych w konkursie poznamy już pod koniec roku! Warto dodać, że przed dwoma laty, Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich otrzymał prestiżowe wyróżnienie w kategorii Najciekawszy Szlak Turystyczny konkursu Turystyczne Skarby Małopolski.

Konkurs jest podzielony na kilka kategorii. W kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” zachęcamy do głosowania na Olkusz. Rywalizacja będzie zacięta, bo w tej kategorii startuje 26 małopolskich miast i gmin.

W kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna” warto zagłosować na Podziemny Olkusz, Zamek Rabsztyn i Tężnię solankową w parku OSW „Czarna Góra”. Z kolei w kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” można głosować na Turniej rycerski na zamku Rabsztyn, Kucie pod basztą oraz Olkuskie Rodzinne Rajdy Rowerowe. W kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” zachęcamy do głosowania na Olkuskie Szlaki Rowerowe, a w kategorii „W gościnie – oferta kulinarna” na Restaurację staropolską Podzamcze w Rabsztynie.

Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski organizowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną ma na celu promowanie i popularyzację najciekawszych ofert i produktów turystycznych Małopolski. Dlatego na stronie konkursu znajduje się krótki opis każdego z kandydatów wraz z galerią fotograficzną, co ma zachęcić turystów do odwiedzenia tych miejsc, czy wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach. Kandydatury, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu, zgłaszały: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz podmioty prywatne.

Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski to nie tylko walka o prestiżowy tytuł, nagrody, ale także szansa na kampanię promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną. Zwycięzca w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” dodatkowo otrzyma 100 000 zł, którą będzie mógł przeznaczyć na kolejne przedsięwzięcia, eksponujące jego turystyczne walory i przyciągające kolejnych gości. Z kolei laureaci I miejsca w kategoriach „Najciekawszy szlak turystyczny”, „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne”, „Unikatowa atrakcja turystyczna”, „Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury”, „W gościnie – oferta kulinarna” otrzymają nagrodę o wartości do 5 000 zł na sfinansowanie działań promocyjnych każdego z laureatów.

Zachęcamy do głosowania.