Tour de Pologne przejedzie przez Gminę Olkusz

Już w najbliższy piątek 16 sierpnia przez gminę Olkusz przejedzie peleton 81. Tour de Pologne. Dzięki temu olkuscy wielbiciele kolarstwa po raz kolejny będą mieli możliwość kibicowania najlepszym na świecie zawodnikom tej dyscypliny sportu.

Przez teren Gminy Olkusz przebiegać będzie trasa piątego etapu kolarskiej rywalizacji, który będzie miał start i metę w Katowicach. – Pojedziemy „Szlakiem Orlich Gniazd” i  będziemy chcieli zaprezentować widzom i kolarzom Jurę Krakowsko-Częstochowską. Pod względem walorów turystycznych będzie to piękny etap. – mówił dyrektor wyścigu Czesław Lang, który szczególnie podkreślał uroki Jury i wybudowanych na niej zamków, czyli słynnych „Orlich Gniazd”.

Zgodnie z czasami przejazdu podanymi przez organizatorów, kolarze, którzy wjadą na teren gminy Olkusz drogą wojewódzką 791 od strony Klucz, około godziny 13.38 będą przejeżdżali przez Olkusz ulicami 20 straconych, Parcze i Sikorka. Kilka minut później kolarze pojawią się w Rabsztynie, skąd pojadą do Ojcowa, gdzie planowana jest premia górska. Wracając do Katowic, peleton Tour de Pologne około godziny piętnastej będzie przejeżdżał przez Gorenice, a następnie przez Żuradę i Mazaniec kolarze pojadą do Bukowna. W czasie przejazdu peletonu zostanie wstrzymany ruch.

Trasa 5. etapu wyścigu będzie dość wymagająca dla zawodników. Na trasie o długości 187 kilometrów znajdzie się wiele podjazdów, które złożą się na ponad 1500 metrów przewyższenia. Warto dodać, ze w tegorocznej edycji wyścigu zobaczymy m.in. dwukrotnego triumfatora Tour de France Jonasa Vingegaarda, czy jednego z najlepszych polskich zawodników ostatnich lat, czyli Rafała Majkę, który dokładnie przed dziesięcioma laty tryumfował w wyścigu Tour de Pologne.

Warto przypomnieć, że peletony Tour de Pologne przejeżdżały przez Olkusz w 2013, 2014, 2016 i 2017 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do udziału w jednej z największych imprez Polski, której – kolejny już raz – możemy być częścią!