80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Zapraszamy w czwartek 1 sierpnia, na olkuski Stary Cmentarz, gdzie o godzinie 17:00 rozpoczną się uroczystości 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości pod harcerskim pomnikiem Powstania Warszawskiego rozpoczną się dźwiękiem syren w godzinę „W”, gdyż właśnie o godzinie 17:00 1 sierpnia 1944 roku rozpoczęło się powstanie. Po Hymnie państwowym i oficjalnych wystąpieniach nastąpi apel pamięci i salwa honorowa. Przy pomniku wartę będzie pełnił posterunek honorowy wystawiony przez żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego. Całość uroczystości upamiętniającej żołnierzy Polski Podziemnej walczących w stolicy zakończy złożenie kwiatów przez delegacje władz samorządowych, organizacji oraz instytucji. Organizatorami obchodów 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego są: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Światowy Związek Żołnierzy AK Koło Olkusz i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Hufiec Olkusz, a partnerem: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Patronat medialny objęła Gazeta Olkuska i Przegląd Olkuski.