Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Ostatni tydzień kwietnia dla całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu był niezwykły. To właśnie w tym czasie Olkusz odwiedziły delegacje z Włoch, Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Grecji – wszystko w ramach projektu Erasmus+ Sustainability: learn, change, live - a future for all. Oficjalna część uroczystości odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, gdzie naszych zagranicznych Gości przywitał burmistrz Roman Piaśnik.

- To właśnie poprzez poznawanie innych ludzi, ich zwyczajów i kultury, budujemy otwarte społeczeństwo. Gratuluję Wam tych doświadczeń i życzę, byście w dalszym ciągu z taką radością i chęcią przystępowali do kolejnych projektów. Wszystkim Wam życzę, by nawiązywane dziś przyjaźnie trwały jak najdłużej – mówił do wszystkich zgromadzonych uczniów i koordynatorów projektu Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Erasmus

Projekt Erasmus+ Sustainability: learn, change, live - a future for all to znakomita okazja dla młodych ludzi, by poznawali swoich rówieśników z innych krajów. Wzajemne wymiany młodzieżowe poszerzają horyzonty, są okazją do nawiązywania wspaniałych przyjaźni, zaangażowania się w ciekawe projekty i warsztaty naukowe oraz poznawania walorów turystycznych uczestników projektu. Nie inaczej było tym razem – zagraniczni Goście mieli okazję odwiedzić m.in. Zamek Rabsztyn, Podziemny Olkusz czy Muzeum Afrykanistyczne.

Erasmus

Erasmus