Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Zachęcamy podmioty branży turystycznej, czyli m.in. obiekty noclegowe, punkty gastronomiczne, atrakcje turystyczne, a także sklepy lub serwisy rowerowe do dołączenia do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom tworzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Nabór trwa do 31 maja.

 

Do udziału w systemie certyfikacji może zgłosić się każdy działający legalnie obiekt, który znajduje się w odległości nie większej niż 15 km od jednej z tras rowerowych VeloMałopolska i zapewni:

- bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy,

- nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów,

- aktualną informację o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaży części zamiennych do rowerów,

- informację o stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl udostępnioną w widocznym miejscu (np. hol, recepcja, bar, drzwi wejściowe).

Obiekty noclegowe muszą dodatkowo zapewnić:

możliwość skorzystania przez turystę z pobytu na jedną dobę,

bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażami w trakcie pobytu.

Szczegółowe informacje o kryteriach znajdują się w Regulaminie współpracy w ramach Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom oraz na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl.

 

Obecnie w Małopolsce działa 97 obiektów, które uzyskały certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. Lista obiektów oraz mapa dostępne są tutaj.

Dlaczego warto posiadać certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom? Obiekty posiadające certyfikat MPR są promowane na stronie internetowej poświęconej turystyce rowerowej w Małopolsce, w social mediach, na mapach rowerowych wydawanych przez Województwo Małopolskie i w publikacjach oraz innych materiałach promocyjnych. To szansa na dodatkowych klientów i przewagę konkurencyjną.

Warto przypomnieć, że Olkusz znajduje się na planowanej do realizacji trasie VeloPrądnik. Trasa o długości 57 km będzie prowadziła z Hutek do Krakowa. VeloPrądnik ułatwi dojazd do wielu atrakcji turystycznych m.in. Ojcowskiego Parku Narodowego, Zamku w Rabsztynie i Korzkwi, czy Wzgórza Dąbrówka (punkt widokowy), z którego można podziwiać Pustynię Błędowską. Informacje o trasie VeloPrądnik można znaleźć tutaj.