Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainter esowaniem. Nie tylko pozwalają obniżyć rachunki, ale także są przyjazne dla środowiska. Aktualnie w Gminie Olkusz pozostały ostatnie wolne miejsca dla gospodarstw chętnych skorzystać z 50% dofinansowania montażu instalacji solarnej do podgrzewania wody użytkowej.

- Wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest ciepła woda, instalacja solarna do jej podgrzewania przyniesie realne oszczędności. Wiemy doskonale, że ceny energii rosną, dlatego dla wielu osób może to być okazja do tego, by w perspektywie wielu lat obniżyć opłaty oraz zmniejszyć zużycie prądu – z korzyścią dla środowiska. Pozostały ostatnie miejsca, a decyduje kolejność zgłoszeń, także – by móc skorzystać z dofinansowania 50% na instalację kolektorów – należy się spieszyć – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Kolektory zainstalowane na dachu

Kolektory słoneczne, na które można uzyskać dofinansowanie, to wysokosprawne urządzenia, których rolą jest przetwarzanie promieniowania słonecznego w energię cieplną, przeznaczaną do dalszego ogrzewania wody użytkowej. System może obniżyć koszty podgrzewania wody nawet o 90%. Kolektory mogą być montowane na dachu lub – alternatywnie – na ścianie budynku, tarasie lub gruncie. Instalacje kolektorów planowane są jeszcze w tym roku.

By zapisać się na listę chętnych do otrzymania dofinansowania, należy wypełnić i złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu poniższą deklarację:

Do pobrania:

DEKLARACJA