Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Zachęcamy do głosowania na świąteczną iluminację Olkusza w plebiscycie „Świetlna Stolica Polski” w ramach XII edycji konkursu „Świeć Się z Energą”!

O tym, które z miast wygra etap wojewódzki, zadecydują głosy internautów. Dlatego zachęcamy do oddawania swoich głosów na nasze miasto. Głosowanie trwa do 7 stycznia. Można głosować raz dziennie na stronie Konkursu.

- Przed trzema laty Olkusz wygrał etap wojewódzki i zajął dziewiąte miejsce w etapie ogólnopolskim tego plebiscytu, zdobywając jednocześnie 10 000 złotych na zakup energooszczędnego sprzętu AGD dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Dlatego zachęcam do głosowania, tym bardziej, że można w ten sposób pomóc naszym mieszkańcom – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

 

Celem organizowanej już po raz dwunasty świątecznej akcji „Świeć Się z Energą” jest nie tylko promowanie miast, które, tak jak Olkusz, zadbały o piękną iluminację świąteczną, ale także pomoc potrzebującym. W każdym z 16 województw zostanie wyłoniony jeden laureat regionalny i finalista, a każde ze zwycięskich miast otrzyma na cele dobroczynne sprzęt AGD za 10 tys. zł. Miasto, które wygra plebiscyt ogólnopolski i zdobędzie tytuł Świetlnej Stolicy Polski, otrzyma warte aż 50 tys. zł. wysokiej jakości energooszczędne urządzenia AGD, które mogą pomóc mieszkańcom w trudnej sytuacji życiowej.

Głosując codziennie, każdy może pokazać, jak docenia świąteczne ozdoby swojego miasta i wesprzeć potrzebujących. Dzięki akcji „Świeć się z Energą” wsparcie dotarło już do ponad 200 instytucji niosących pomoc i setek indywidualnych gospodarstw domowych w całej Polsce. Dlatego zachęcamy do codziennego głosowania na Olkusz.

Dziękujemy za każdy oddany głos! Zachęcamy także do głosowania na galerie fotografii pokazujących świąteczną iluminację Olkusza nadesłanych przez internautów, które biorą udział w konkursie „Świeć Się” – skierowanym do wszystkich pasjonatów fotografii, którzy uchwycą na zdjęciach świąteczny klimat. Można nadsyłać zdjęcia w kategoriach: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja oraz Moja Ulubiona Szopka.

 

Głównym sponsorem akcji  „Świeć się z Energą” jest Energa Grupa ORLEN. Srebrne Miasto do konkursu zgłosili mieszkańcy.