Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Koronaapel

Szanowni Mieszkańcy!

 

Pogarszająca się z dnia na dzień sytuacja epidemiczna w kraju, regionie i naszym powiecie spowodowała, że wspólnie musimy zmierzyć się z okolicznościami, w jakich przyszło nam żyć.

Liczba osób w powiecie olkuskim, u których do chwili obecnej potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 zbliża się do 400, z czego blisko połowa to aktywne przypadki zachorowań. Do tej pory w naszym powiecie z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 3 osoby. Statystyki nieuchronnie zbliżają nas do tzw. „czerwonej strefy”.

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Państwa, jak i wszystkich Pracowników urzędów oraz jednostek organizacyjnych funkcjonujących na terenie powiatu podjęliśmy wspólną decyzję o ograniczeniu bezpośredniej obsługi klientów od 12 października br. do odwołania. Nie oznacza to jednak całkowitego zamknięcia urzędów, a jedynie zmianę trybu. Nie możemy pozwolić na paraliż urzędów w sytuacji, gdyby stały się dużymi ogniskami zakażeń.

Wszystkich z Państwa zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną lub telefoniczną. Wnioski papierowe można pozostawić w oznaczonej skrzynce podawczej, umieszczonej przy drzwiach wejściowych do urzędów.  Szczegółowe informacje dotyczące pracy urzędów można znaleźć na oficjalnych stronach internetowych.

Obecna sytuacja to przede wszystkim czas, w którym powinniśmy wykazać się solidarną odpowiedzialnością, dyscypliną oraz wsparciem dla wszelkich działań mających na celu maksymalne ograniczenie ryzyka zakażenia. Bądźmy rozsądni, podejmujmy rozważne, przemyślane decyzje i nie ulegajmy niepotrzebnej panice.

W tym szczególnym czasie stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych. Pamiętajmy również o osobach z obniżoną odpornością i seniorach, którzy szczególnie narażeni są na zakażenie chorobą COVID-19. 

Wierzymy, że wspólnie przebrniemy przez ten trudny okres. Życzymy Państwu zdrowia i pogody ducha!

 

Wójt Gminy Bolesław
Krzysztof Dudziński

Burmistrz Miasta Bukowno
Mirosław Gajdziszewski

Wójt Gminy Klucze
Norbert Bień

Starosta Olkuski
Bogumił Sobczyk

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz
Roman Piaśnik

Wójt Gminy Trzyciąż
Roman Żelazny

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom
Adam Zielnik

 

Pamiętajcie o zasadzie: D-D-M

Dezynfekcja – Dystans – Maseczki