Z racji na pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej, od soboty 10 października na terenie całego kraju została wprowadzona tzw. żółta strefa.

Gorąco apelujemy, mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, a zwłaszcza osób starszych i chorych, o przestrzeganie obowiązujących reguł postępowania. Należą do nich zwłaszcza: częsta dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych, takich jak m.in.: urzędy, sklepy, punkty usługowe i kosmetyczne, przychodnie zdrowia, kościoły, czy pojazdy komunikacji publicznej. Od 10 października maseczki będą obowiązkowe również na otwartej przestrzeni.

Pamiętajmy o tym szczególnie, uczestnicząc w większych zgromadzeniach oraz imprezach rodzinnych i okolicznościowych. W weselach i innych uroczystościach „rodzinnych” może uczestniczyć maksymalnie 75 osób. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych mają obowiązek udostępnienia tylko 25 proc. miejsc publiczności. Gorąco apelujemy, aby biorąc w nich udział, przestrzegać obowiązujących przepisów dotyczących ograniczeń ilości uczestników i zachowania dystansu społecznego.

- Musimy pamiętać, że walka z koronawirusem, choć uciążliwa dla nas wszystkich, nie jest jeszcze zakończona. To, jak długo będzie trwała, zależy w ogromnym stopniu od nas. – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń dla powiatów czerwonych i żółtych można znaleźć tutaj