Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

XX Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej już w najbliższy weekend.

Koncerty organowe będą się odbywać w dniach 12-14 października o godz. 19:00 w Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.  

W sobotę 12 października zaprezentuje się przed Państwem Roman Perucki oraz Chór Cantores Minores Basilica Sancti Andrea pod kierownictwem ks. dr. Roberta Żwirka. W niedzielę 13 października wystąpi Victor M. Baena de la Torre oraz kwartet smyczkowy Ilkus Quartet w składzie: Elżbieta Pałka, Anna Gęgotek, Michał Mączka, Renata Gąsiorek, a w poniedziałek 14 października na organach zagra Christopher Stembridge. W drugiej części koncertu usłyszymy zespół Harmonia Sacra w składzie: Marcin Szelest, Andrzej Zawisza, Maciej Gocman, Piotr Olech i Anna Zawisza.

 

Koncertom towarzyszyć będą również inne wydarzenia.

Już w środę w Bazylice Mniejszej pw. Andrzeja Apostoła odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów Centrum Edukacji Suzuki w Olkuszu, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Olkuszu oraz Chór Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W czwartek natomiast w Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32 odbędą się warsztaty dla najmłodszych pt. „Jak działają organy?”, a w godzinach popołudniowych w ramach OUTW odbędzie się wykład pt. „Genealogia rodziny Hummlów i Nitrowskich w świetle badań archiwalnych”

W przeddzień głównych koncertów 12 października o godz. 17.00 ponownie zapraszamy do Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej na wernisaż wystawy artystów olkuskich pt.„Harmonia Sacra” . Wystawa potrwa do 5 listopada 2019r.

 

 

 

 

 

Organizatorzy XX Międzynarodowych Olkuskich Dni Muzyki Organowej i Kameralnej: