Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Pierwszy weekend wakacji (22-24 czerwca) na olkuskim rynku zapowiada się wyjątkowo. Przez trzy dni mieszkańcy Olkusza i przyjezdni goście mają szansę wziąć udział w organizowanych specjalnie dla nich imprezach w sercu Srebrnego Miasta.


- Starówka zmienia oblicze nie tylko dzięki remontom zabytkowych budynków, nowej iluminacji i zieleni, ale przede wszystkim dzięki mieszkańcom, którzy chętnie wybierają się na spacery i spotkania z przyjaciółmi w centrum miasta. Dlatego też rozszerzamy ofertę kulturalną, aby każdy mógł wybrać coś interesującego dla siebie. Serdecznie zachęcam do spotkań na olkuskim rynku – zaprasza Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W pierwszy weekend wakacji zapowiadają się trzy dni dobrej zabawy. W piątek na olkuskiej scenie wystąpi popularny gwiazdor muzyki rozrywkowej Tomasz Niecik, a jego koncert poprzedzi występ zespołu Silver Dance. Start imprezy o godz. 18:00. Wszyscy tatusiowie w dniu swojego święta 23 czerwca mogą zabrać swoje pociechy na Dzień Baniek Mydlanych. Kolorowe bańki w różnych rozmiarach i kształtach wypełnią przestrzeń starówki, a na uczestników czekać będą animacje, konkursy i wiele innych atrakcji. W niedzielne popołudnie mieszkańcy przeniosą się w świat rycerzy i białogłów. Od 16:00 będzie można odwiedzić obóz rycerski, w którym nie zabraknie animacji dla dzieci, pokazów broni, turnieju rycerskiego na broń sportową, czy też pracowni średniowiecznego garncarza.

Udział w imprezach jest bezpłatny!

Na wspólne powitanie wakacji zapraszają: Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Bubble Day.

 

PROGRAM WAKACYJNEGO WEEKENDU NA RYNKU W OLKUSZU

PIĄTEK 22 czerwca

18:00 Koncert SILVER DANCE

19:00 Koncert Tomasza Niecika

SOBOTA 23 czerwca

12:00-17:00 Dzień Baniek Mydlanych

NIEDZIELA 24 czerwca

od 16:00 Spotkanie z rycerzami

Niecik

Bańki

Rycerze