Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Wymiana nieekologicznych kotłów zasilanych paliwem stałym na nowoczesne gazowe wiąże się z koniecznością poniesienia dużych kosztów. Na terenie gminy Olkusz mieszkańcy mogą liczyć nie tylko na wsparcie magistratu, który aplikował o środki zewnętrzne przeznaczone na wymianę starych pieców. Do walki ze smogiem włącza się również PGNiG, oferując zwrot poniesionych kosztów nawet do 3000 zł!

- Z dużym entuzjazmem przyjmuję wszelkie inicjatywy, które pozwolą mieszkańcom Miasta i Gminy Olkusz oszczędzić na wydatkach z domowego budżetu. Wiem, że wiele osób decyduje się na zmianę paliwa wykorzystywanego do ogrzewania domu na gaz. Warto przynajmniej rozważyć dostępne możliwości zmniejszania związanych z tym kosztów – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie PGNiG zgłoszenia można składać od 2 maja 2018 roku. Dofinansowanie będzie przysługiwało pierwszym 1000 osobom legitymującym się Kartą Dużej Rodziny (dofinansowanie w wysokości 3000 zł) oraz pierwszym 10000 pozostałych klientów PGNiG (dofinansowanie w wysokości 1000 zł).

PGNiG oferta

Więcej informacji na stronie internetowej http://pgnig.pl/dofinansowanie.

Przypominamy również, że w Olkuszu przy ul. Szpitalnej 16 znajduje się Biuro Obsługi Klienta PGNiG, które zostało przywrócone dzięki zaangażowaniu burmistrza Romana Piaśnika. Pracownicy Biura Obsługi Klienta udzielą wszelkich informacji dotyczących dofinansowania.